Juhlaviikonlopun taiteilijat

Juhlaviikonlopun tallenteita Yle Areenassa ja HS Livessä:

Arvo Pärt: Passio
Jesse Markin
Perko & Rummukainen: Bach
Kirkastettu yö
John Adams: Shaker Loops
Aki Rissanen Trio
Saxtronauts & Lauri Supponen
Awake Percussion
Tasavallan Presidentti

 

Taidelahjat:

Viivi Hakkarainen
Tami Pohjola
Maria Ylipää
Niko Kumpuvaara
Tytti Arola
Markus Hohti
Veli Kujala
Mikko Perkola
Nanna Ikonen
Joakim Berghäll
Helmi Malmgren
Saga Söderström
Katja Koukkula
Minna Tervamäki
Milla Jarko
Miradonna Sirkka
Nuua
Harri Hertell
Pulina Elli
Juho Kuusi
Rebecca Roozeman
Saara Kurki
Artturi Aalto

Open Art Gallery:

Loji Höskuldsson
Una Magnúsdóttir
Constance Tenvik
Anna Jarosz
Ville Andersson
Nayab Ikram
Arja Kärkkäinen

Homo Homo Sapiens:

Jaakko Pesonen
Kai alhanen
Donna Roberts
Aleksi Holkko
Albanor Krasniqi
Saara Renvall
Amanda Ripatti
Andrea Anastasio

Mika Vainio: 50 Hz:

Jimi Tenor
Ilpo Väisänen
Kaukolampi

Laila:

Esa-Pekka Salonen
Paula Vesala
Tuomas Norvio
Ekho Kollektive

Arvo Pärt: Passio

Helsingin kamarikuoro
Nils Schweckendiek
Jan Lehtola
Laura Vikman
Paula Malmivaara
Marko Ylönen
Mikko-Pekka Svala
Sampo Haapaniemi
Martti Anttila
Linnéa Sundfær Casserly
Sirkku Rintamäki
Mats Lillhannus
Jussi Linnanmäki
Tove Djupsjöbacka
Julia Heeger
Heta Kokkomäki
Helge Kõrvits
Lotte Lehikoinen
Sabrina Ljungberg
Jutta Seppinen
Emma Suszko
Jaime Belmonte
David Hackston
Jukka Jokitalo
Antero Törhönen
George Parris
Antti Vahtola
Juhani Vesikkala
Sakari Ylivuori

Tasavallan Presidentti:

Vesa Aaltonen
Juhani Aaltonen
Esa Kotilainen
Jukka Tolonen
Jukka Gustavson
Jere Haakana
Jari Heino
Juha Kuoppala
Ilmari Rönkä

Lasten jamit:

Maukka ja Väykkä
Lotta Kuusisto
Paavo Kerosuo
FlipFlop
Daniela Fogelholm
Juha Kujanpää
Lauri Salokoski
Jussi Miettola
Mimmit
Pauliina Lerche
Hannamari Vallilla
Siina Liimatainen
Akuliina Lerche
Anssi Salminen
Tuomas Logrèn
Antti Halmetoja
Jukka Kyllönen
OP:n Hipot
Elina Kanerva
Tilda Kauhanen
Ilona Alapulli

Pariisin Kevät:

Arto Tuunela
Ilari Kivelä
Antti Pouta
Reko Aho
Artturi Taira

Ruusut:

Ringa Manner
Alpo Nummelin
Miikka Koivisto
Samuli Kukkola

Jesse Markin:

Jesse Markin
Teppo Mäkynen
Totte Rautiainen
Nicolas “Leissi” Rehn

Erja Lyytinen:

Erja Lyytinen
Miika Aukio
Tatu Back
Olli Huttunen
Iiro Laitinen

Klassisen ja jazzin sunnuntai:

Awake Percussion
Jerry Piipponen
Walter Witick
Lauri Pekkarinen
Petteri Kippo
Essi Höglund
Helka Seppälä
Fanny Söderström
Anna Westerlund
Kristian Sallinen
Saxtronauts
Sikri Lehko
Anna-Sofia Anttonen
Nanna Ikonen
Lauri Supponen
Matleena Nyman
Iris Candelaria
Jukka Perko
Senja Rummukainen
Linda Suolahti
Emma Mali
Kristian Sallinen
Tatu Kauppinen
Matleena Nyman
Nihkee Akka
Helmikvintet
Helmi Malmgren
Topias Kiiskinen
Aapo Järvinen
Antti Turtiainen
Jonathan Nikkinen
Aki Rissanen
Antti Lötjönen
Teppo Mäkynen
Marzi Nyman
Eriikka Maalismaa
Terhi Paldanius
Emma Mali
Alexander Pozdniakovas
Anna Westerlund
Joasia Cieslak
Helka SeppäläTölöläb & Elifantree
Taavi Oramo
Anni Elif
Turkka Inkilä
Saku Mattila
Pauli Lyytinen
Olavi Louhivuori
Päivi Severeide
defunensemble
Hanna Kinnunen
Mikko Raasakka
Emil Holmström
Markus Hohti
Anders Pohjola
Elina Vähälä
Aino Räsänen
Pisku Ristiluoma
Tatu Kauppinen
Minna Pensola
Antti Tikkanen

Korttelikonsertit:

Fauna Humana
Sväng
Tangoteatteri Kiuta
Pietarin Spektaakkeli
Lake Jons
Ylva Haru
Topi Saha
Maria Ylipää
Niko Kumpuvaara
Jukka Eskola Soul Trio
Frigg
Mari Palo
Juurakko